Menu

Odwyk alkoholowy w klinice Medox

21 stycznia 2018 - Leczenie uzależnień
Odwyk alkoholowy w klinice Medox

Odwyk alkoholowy jest dwustopniową formą leczenia alkoholizmu. W pierwszym kroku przeprowadza się oczyszczanie organizmu z uzależniającego środka (tu: alkoholu), natomiast w późniejszym etapie prowadzi się psychoterapię pod okiem doświadczonego specjalisty. Możliwe jest leczenie odwykowe pacjenta pozostającego we własnym domu lub w profesjonalnej klinice leczenia uzależnień Medox, przy czym należy pamiętać, że jeśli najbliższe otoczenie chorego również ma problemy z nadmiernym spożyciem alkoholu, warto rozważyć pozostanie w klinice, aby tymczasowo „odciąć” się od problemu i pokus, a także móc zastanowić się nad pewnymi kwestiami w spokoju.

Wstępem do leczenia jest uświadomienie sobie problemu z nadmiernym spożyciem alkoholu i chęć wprowadzenia zmian. Bez tego niemożliwe jest zmuszenie chorego do podjęcia leczenia, a wszelkie formy nacisku jak szantaż emocjonalny mogą przynieść odwrotne skutki. Odwyk wymaga zaangażowania zarówno alkoholika, jak i jego rodziny, jednak jest możliwy tylko za zgodą chorego.

Zobacz szczegóły oferty leczenia pod adresem: http://medox.org.pl/alkoholizm/leczenie/leczenie-odwykowe.html

Pierwszym etapem odwyku jest stopniowe oczyszczenie organizmu chorego z toksyn zawartych w alkoholu. Przez jego nadmierne spożycie we wcześniejszym okresie, zaburzone są procesy chemiczne mózgu oraz ogólna fizjologia pacjenta. Przerwanie ciągu i przejście przez zespół abstynencyjny z pomocą doświadczonych lekarzy (a także, jeśli to konieczne, przy zastosowaniu odpowiednich środków łagodzących niedogodności z nim związane) jest początkiem drogi ku abstynencji. Dzięki poprawie stanu psychicznego pacjenta w wyniku odwyku, możliwe jest późniejsze podjęcie świadomej psychoterapii. Podczas detoksykacji podaje się pacjentowi elektrolity, aby uniknąć odwodnienia.

Po zakończeniu detoksykacji, możliwe jest podjęcie przez chorego świadomej terapii, która pozwoli mu uporać się z problemem oraz zrozumieć, że pozostanie w abstynencji oznacza unikanie wszelkich form alkoholu: nawet piw bezalkoholowych czy cukierków na bazie alkoholu. Z reguły terapia prowadzona jest grupowo, aby pacjenci mogli wymienić się doświadczeniami, ale w wyjątkowych sytuacjach, jeśli chory krępuje się mówić o uzależnieniu przy innych chorych, istnieje możliwość uzyskania pomocy w ramach indywidualnych sesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *