Menu

Wizualizacje

4 lutego 2018 - Leczenie zaburzeń
Wizualizacje

Czym jest wizualizacja?

Wszystko ma swój początek tak jak wszystko ma swój koniec. W życiu człowieka jako istoty, wszystko zaczyna się w naszej głowie. Jeżeli popatrzymy na ludzi którzy zrealizowali swoje cele, wówczas zobaczymy że Ci ludzie większość swojego czasu kierują ku swoim celom, prawie każdą energię i każda siłę. Wszystko zaczyna się od myśli potem są słowa, czyny i na końcu konsekwencje. Każdy posiada pewną wewnętrzną siłę która pozwala iść człowiekowi w wybranym kierunku.

Wizualizacja ma wpływ na Twoje życie

Jeżeli czujesz się niezadowolony, jeżeli czujesz się nie spełniony w swoim życiu, jeżeli trwasz w tym to wiedz że możesz to zmienić. Możesz polepszyć jakość swojego życia.

Proponuję ciekawe ćwoczenie

Napisz 10 przykładów, rzeczy z których jesteś zadowolony. Mogą to być umiejętności, cechy charakteru, np:

1. Jestem zdrowy

2. Znam j. Polski

3. Potrafię poruszać się po kraju

4. Jestem odważny

Niech to będą Twoje dobre strony. Być może znajomość j. Polskiego wydaje Ci się błahostką tak jak fakt że jesteś zdrowy ale pamiętaj że są w Polsce ludzie którzy nie znali naszego ojczystego języka a mimo to przyjechali do kraju i rozwinęli świetne biznesy.

Kolejne ciekawe ćwiczenie

Napisz 10 rzeczy które chciałbyś zmienić w swoim życiu. Zrób to solidnie i rzetelnie, jeśli nie znajdziesz 10 rzeczy to napisz tyle ile znajdziesz.

– następnie

Kiedy masz już listę takich rzeczy do każdego punktu napisz 3 możliwe rozwiązania lub możliwości zmiany np:

1. Nie znam j. angielskiego

– muszę iść na kurs

– muszę codziennie regularnie uczyć się tego języka

–  muszę słuchać audiobooka

2. Dalej wybierając najdogodniejsze dla Ciebie rozwiązanie określ je w ramy czasowe; jutro o godzinie xx:xx kupię książkę a o godzinie xx:xx zacznę pierwszy rozdział i przerobię xx materiału. Dokładny plan działania jest konieczny. Planowałeś nauczyć się języka już rok temu? a wiesz że gdybyś uczył się jednego słówka dziennie to dziś znał byś ich już 360?!

Podsumowując

Bez względu na to jak się czujesz i ile masz jeszcze przed sobą do zrobienia zawsze jest sposób na polepszenie jakości życia

Leczenie lęku – wizualizacje

Istnieje pewna metoda pozwalająca zatrzymać lęk u człowieka, metoda ta zwana jest wizualizacją i jest używana w NLP – neurolingwistyczne programowanie

Ludzki mózg działa jak program komputerowy w związku z tym nasz umysł kotwiczy sobie pewne rzeczy. Np jeśli mamy złego szefa który regularnie kropi się tymi samymi perfumami i ten szef zwolni Cię z pracy to zawsze kiedy w przyszłości wyczujesz taki zapach przyjdzie Ci na myśl negatywne wspomnienie i zaczniesz się źle czuć.

Jak wykorzystać wizualizacje

Usiądź wygodnie w fotelu w czasie i okresie jak najbardziej dogodnym do spokoju i skupienia. Tak aby nikt Ci nie przeszkadzał. Skup się, zamknij oczy i wyobraź sobie że jest Ci bardzo przyjemnie, wyobraź sobie głęboki wewnętrzny spokój, możesz wyobrazić sobie jak z takim spokojem pokonujesz jakąś trudną dla Ciebie sytuację. Jak dajesz sobie z nią świetnie radę. Jesteś spokojny i wyluzowany, masz otwarty umysł, jest to upragniony dla Ciebie stan, niczym się nie martwisz i jesteś bardzo odważny. W tym momencie zakotwicz sobie takie samopoczucie, np pstrykając się w nadgarstek lub uderz palcami przedramię czy uszczypnij się w udo. W przyszłości kiedy będziesz potrzebował pewności siebie – takiego samopoczucia jakie sobie zakotwiczyłeś, po prostu przywołaj kotwicę takim gestem jakim ją założyłeś. Jeśli samopoczucie nie napłynie wówczas kotwiczenie trzeba powtórzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *